TRABZON'DA DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI


 Trabzon’da aralıksız süren doğalgaz çalışmaları neticesinde bir mahalle daha gaz ile buluştu.

Doğalgaz dağıtım hatları 2010-2011 yılında döşenen ancak devlet sahil yolunun Ayasofya Kavşağı ile Beşirli Kavşağı arasındaki bölümün karayolları ağında olması ve ana hattın geçirilememesi dolayısıyla gaz verilemeyen 1 No'lu Beşirli ve 2 No'lu Beşirli Mahallelerine düzenlenen törenle gaz verilmeye başlandı. Trabzon’da gaz verilen mahalle sayısı 13 olurken bayramın hemen ardından Karşıyaka Mahallesi’ne de ilk gaz verileceği kaydedildi.
Beşirli Mahallesi Trabzon AVM önünde yapılan gaz verme törenine Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Milletvekilleri Faruk N. Özak, Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti İl Başkanı Adnan Günnar, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, Karadenizgaz Bölge Müdürü Salih Ayaydın, Türkiye Muhtarlar Fedarasyonu Genel Başkan Yardımcısı Bekir Aktürk, Belediye Başkan Yardımcıları Ergin Aydın, Osman Gökhan Bali, Hüseyin Turan, Osman Necip Sevinç, Cengiz Çolak, mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Trabzon Milletvekili Faruk Özak Türkiye’nin ve Trabzon’un bugün çok farklı bir noktaya geldiğini ifade ederek "Doğalgaz ile Trabzon daha temiz daha çağdaş ve daha yaşanılabilir bir kent olacak.
Bizler, ülkemizin her m2 si kutsal, her insanı saygıdeğerdir ve en iyi hizmete layıktır anlayışı ve halka hizmet hakka hizmettir düşüncesiyle yaklaşık 11 yıldır çalıştık, çalışıyoruz, çalışacağız.
Çağdaşlık, insana ve insanı insan yapan değerlere saygılı olmak demektir. Cumhuriyet tarihinin duble yol yapım rekorunu kırarken, yol medeniyettir dedik. Yıllardır 20-30 yılda biten barajları 3-4 yılda bitirirken su medeniyettir dedik.
Bizim için çağdaşlık, insanımızın istediği hastanede en kolay şartlarda muayene olabilmesidir. Artık vatandaşlarımız hastaneye giderken, senet imzalamıyorlar, hastanede rehin kalmıyorlar. Çağdaşlık en ücra yerlerden vatandaşlarımızı hastaneye ambulans helikopterle getirmek, gerekirse oradan ambulans uçakla, en iyi merkezlere ulaştırıp, ona en iyi sağlık hizmetini verip, onu sağlığına kavuşturmaktır.
Çağdaşlık duble yollarda konforlu ve güvenli bir şekilde insanımızın seyahat edebilmesidir. Çağdaşlık sadece zenginlerin değil herkesimin uçak seyahati yapabilmesidir. Havayolunun halkın yolu olabilmesidir.
Çağdaşlık, çocuklarımıza en modern eğitim araçlarıyla, en uygun fiziki şartlarda eğitim verebilmektir.
Çağdaşlık kentsel dönüşümle ve diğer projelerle oluşturulan rekreasyon alanlarından, yeşil alanlardan vatandaşlarımızın aileleriyle, çocuklarıyla, bu imkanlardan kolayca faydalanabilmesidir.
Çağdaşlık hızlı tren ile seyahat edebilmektir. Çağdaşlık evdeki engelli bireyin devlet ve hükümet sayesinde eğitime ve sosyal hayata, dolayısıyla verimli ve kendine güvenir hale getirip, topluma kazandırmaktır.
Çağdaşlık işsizlik oranını, Avrupa Birliği göstergelerinin altına düşürüp, kadınlarımıza gençlerimize iş imkanı sağlamaktır. İspanya’da işsizlik oranı %25, Yunanistan’da insanlar işten çıkarılıyor, ücretler, düşürülüyor ya da donduruluyor.
Çağdaşlık vatandaşlık numarası, TC kimlik numarası ile her türlü bilgiye ulaşmak, her türlü hizmeti almak demektir.
Çağdaşlık büyük projelere imza atmak, Marmaray ile boğazın altından, 3. gerdanlık olan 3. köprü ile boğazın üzerinden, İstanbul’un trafik sorununa çözüm bulmak demektir.
Çağdaşlık, düşük gelirli vatandaşımızı TOKİ ile uygun şartlarda ve taksitlerle ev sahibi yapmak, konforlu ve güvenilir konutlarda oturtmak demektir.
Çağdaşlık, eskiden 9 ilde olan doğalgazı 70 ile taşımak demektir. Yıllardır 3., 4. kata odununu kömürünü çıkartan ve eziyet çeken kadınımız, artık bir tuşa basarak evini ısıtacak ocağını yakabilecek. 
Gerçek milliyetçilik, gerçek Atatürkçülük, işte bu hizmetleri halk ile buluşturmaktır, daha çok okul yapmak, daha çok üniversite açmak, daha çok yol yapmak demektir.
İnşallah bu hizmetler sizlerin verdiği destekle Türkiye ve Trabzon için artarak devam edecektir. “ dedi.