ÖZAK İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINDA KONUŞTU


 
 
Bizler, ülkemizin her metrekaresi kutsal, her insanı saygıdeğerdir ve en iyi hizmete layıktır anlayışı ve “Halka hizmet Hak’ka hizmettir” düşüncesiyle yaklaşık 11 yıldır çalıştık, çalışıyoruz, çalışacağız.
Çağdaşlık, insana ve insanı insan yapan değerlere saygılı olmak demektir. Cumhuriyet tarihinin duble yol yapım rekorunu kırarken, yol medeniyettir dedik. Yıllardır 20-30 yılda biten barajları 3-4 yılda bitirirken su medeniyettir dedik.
Çağdaşlık, insanımızın duble yollarda konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmesidir. Çağdaşlık sadece zenginlerin değil her kesimden vatandaşımızın uçak seyahati yapabilmesidir. Havayolunun halkın yolu olabilmesidir. Gerçek hizmet 1 TL harcamadan yap-işlet-devret yöntemiyle, kamu özel ortaklığı ile, havaalanı terminalleri, yollar hastaneler yapabilmektir. Çağdaşlık hızlı tren ile seyahat edebilmektir.
Çağdaşlık büyük projelere imza atmak, Marmaray ile boğazın altından, 3. gerdanlık olan 3. köprü ile boğazın üzerinden, İstanbul’un trafik sorununa çözüm bulmak demektir.
Çağdaşlık evdeki engelli bireyin eğitime ve sosyal hayata, dolayısıyla verimli ve kendine güvenir hale getirip, topluma kazandırmaktır.
Bizim için çağdaşlık, insanımızın istediği hastanede en kolay şartlarda muayene olabilmesidir. Artık vatandaşlarımız hastaneye giderken, senet imzalamıyorlar, hastanede rehin kalmıyorlar. Çağdaşlık en ücra yerlerden vatandaşlarımızı hastaneye ambulans helikopterle getirmek, gerekirse oradan ambulans uçakla, en iyi merkezlere ulaştırıp, ona en iyi sağlık hizmetini verip, onu sağlığına kavuşturmaktır.
 
Çağdaşlık vatandaşlık numarası, TC kimlik numarası ile her türlü bilgiye ulaşmak, her türlü hizmeti almak demektir.
 
1920’ lerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ gittiğim her yerde benden iki şey istediler; biri yol, diğeri ise okul” dediği üzere, Çağdaşlık ve Atatürkçülük, Cumhuriyet tarihinin en uzun kilometredeki yolunu yapabilmek, en fazla sayıda dersliği hizmete sunabilmektir. Çağdaşlık, çocuklarımıza en modern eğitim araçlarıyla, en uygun fiziki şartlarda eğitim verebilmektir. Çağdaşlık, her ilde üniversite açmak, dolayısıyla her ildeki insana saygı duymak demektir. Çağdaşlık, her ilin eğitim, bilim, sosyalleşme ve istihdamla buluşmasıdır.
 
Çağdaşlık, düşük gelirli vatandaşımızı TOKİ ile uygun şartlarda ve taksitle ev sahibi yapmak, konforlu ve güvenilir konutlarda barındırmak demektir. Çağdaşlık kentsel dönüşümle ve diğer projelerle oluşturulan rekreasyon alanlarından, yeşil alanlardan vatandaşlarımızın aileleriyle, çocuklarıyla, bu imkanlardan kolayca faydalanabilmesidir.
 
Çağdaşlık, eskiden 9 ilde olan doğalgazı 70 ile taşımak demektir. Yıllardır 3., 4. kata odununu kömürünü çıkartan ve eziyet çeken kadınımız, artık bir tuşa basarak evini ısıtacak ocağını yakabilecek. 
 
Gerçek vatanseverlik, milliyetçilik, Atatürkçülük, GSMH’yı, ihracaatı, kişi başına düşen geliri artırabilmektir. Gerçek milliyetçilik, Atatürkçülük, IMF’nin karşısında dik durup, IMF’nin dayattığı şartları kabul etmeden IMF’ye tüm borçlarını ödeyerek IMF’siz yola devam etmektir. Esnafımızı, sanatkarımızı, köylümüzü, çiftçimizi tabiri caiz ise mahveden yüksek faiz oranlarını rekor oranlara düşürebilmektir.
 
Gerçek milliyetçilik, Petrol varil fiyatlarının 47 TL seviyelerinden 100-150 TL sevilerine çıkmasına, dünyada ekonomik kriz yaşanmasına rağmen, Türkiye’yi ekonomik krize sokmadan başarı ile yönetebilmektir.
 
Çağdaşlık, milliyetçilik, Atatürkçülük, her yıl 600 bin gencin iş hayatına atıldığı bir ortamda, işsizliği %9 seviyelerine düşürebilmektir. Çağdaşlık işsizlik oranını, İspanya’da işsizlik oranının %25, olduğu, Yunanistan’da insanların işten çıkarıldığı, ücretlerin, düşürüldüğü ya da dondurulduğu bir ortamda, Avrupa Birliği göstergelerinin altına düşürüp, kadınlarımıza gençlerimize iş imkanı sağlamaktır.
 
Gerçek milliyetçilik, yüz kızartıcı bir hale dönüşen paramızdaki 6 sıfırı atıp, bugünkü haline getirebilmektir. Gerçek çağdaşlık, milliyetçilik, bankaların içinin boşaltılıp değersiz hale getirildikleri dönemden, Bankalarımızı bugünkü güçlü durumlarına getirebilmektir.
 
Çağdaşlık, milliyetçilik, yolsuzlukla, yasaklarla mücadele edebilmektir.
 
Gerçek çağdaşlık, milliyetçilik, vatanseverlik, İstiklal Savaşındaki kararlılık ve ruh ile, bu güzel vatanı bize armağan eden ecdadımıza layık olabilmek için, istikbal savaşımızda da aynı değerleri koruyarak, bize emanet edilen bu vatana hizmet etmek demektir.
 
Gerçek vatanseverlik, milliyetçilik Orhun Abidelerine ulaşıp, yolunu yapıp, rehabilite edebilmektir. Balkanlarda, Kafkaslarda Ecdadımızın yaşamış olduğu coğrafyalardaki eserlerimizi ihya edebilmektir.
 
Gerçek çağdaşlık, milliyetçilik, çağdaş ileri demokrasiye ulaşmak için, cesur ve kararlı adımlar atabilmektir.
 
Gerçek milliyetçilik, gerçek Atatürkçülük, işte bu hizmetleri halk ile buluşturmaktır. İnşallah bu hizmetler sizlerin verdiği destekle Türkiye ve Trabzon için artarak devam edecektir.