ÖZAK TRABZON İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TANITIMINDA KONUŞTU


2001’ DEN BUGÜNE KADAR HER KADEMEDE HİZMET VERMİŞ, VERMEKTE OLAN, VE VERECEK OLAN TEŞKİLATIMIZA VE SİZLERE MİNNETTARIZ. BAŞBAKANIMIZI BAKANLAR KURULUMUZU BİR VÜCUDUN KALBİ OLARAK DÜŞÜNÜRSEK HER KADEMEDEKİ TEŞKİLATIMIZ BU KALBE HİZMET VEREN ATARDAMARLAR TOPLARDAMARLARDIR. ONLAR OLMAZSA BU BÜYÜK BAŞARI OLMAZDI. BİR SÜREÇ GEÇİRDİK ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ. TABİİKİ BURADA KIRILMALAR KIRGINLIKLAR DARGINLIKLAR OLABİLİR. AMA UNUTULMAMALIDIR Kİ; BURADA NE KAYBEDEN NE KAZANAN VAR. BURADA KAZANAN SADECE MİLLETİMİZ OLMALI. İNANIYORUM Kİ; ÜNVANLAR İNSANLARI YÜCELTMEZ, İNSANLAR ÜNVANLARI YÜCELTİR. DÜŞÜNCESİNDEN HAREKETLE, BÜYÜK RESME BAKARAK BİRLİKTELİĞİMİZİ VE BU FAZİLET MÜCADELEMİZİ AYNI AZİM VE ŞEVK HEYECANLA DEVAM ETTİRECEĞİZ.

 

30 MART SEÇİMLERİYLE İLGİLİ 2009’UN 31 MART’INDAN İTİBAREN ÇALIŞMAYA BAŞLADIK. KAZANDIĞIMIZDA ZAFER SARHOŞLUĞUNA KAPILMADIK. MÜTEVAZI, DUYARLI VE SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDE OLDUK. HEMŞEHRİLERİMİZİN KÜÇÜK BÜYÜK BÜTÜN DERDİYLE İLGİLENMEYE, ŞEHRİMİZİN BÜTÜN SORUNLARIYLA UĞRAŞMAYA ÇALIŞTIK. BUGÜN GÖRÜYORUZ Kİ; ÇOK BAŞARILI OLDUK. TRABZONUMUZA GELEN HER DOSTUMUZ, TARAFLI TARAFSIZ ARKADAŞIMIZ YAPILAN YATIRIMLARI GÖRÜNCE TRABZONUMUZDAKİ BU BÜYÜK DEĞİŞİM KARŞISINDA TAKDİRLERİNİ ESİRGEMİYORLAR. VE TABİR CAİZSE ŞAŞIRIYORLAR BU BAŞARI TABİİKİ MİLLETİMİZİN BAŞARISIDIR. ONLARIN TAKDİRLERİYLE, DESTEKLERİYLE VE DUALARIYLA BİR BAŞARI YAKALADIYSAK NE MUTLU BİZLERE.

 

BİZ BUGÜN ŞU ANLAYIŞTAYIZ. BUGÜN BİR İLÇEMİZDEKİ SEÇİM, ÇAYKARADAKİ TONYADAKİ, YOMRADAKİ, VAKFIKEBİRDEKİ, AKÇAABATTAKİ SEÇİM YALNIZCA TRABZON, YALNIZCA KARADENİZ, YALNIZCA TÜRKİYEYE AİT DEĞİL TÜM MAZLUM MİLLETLERE, DOSTUMUZ SURİYE HALKINA, IRAKA, FİLİSTİNE, MISIRA LİBYAYA, KAFKASLARA, BALKANLARA VE BİZDEKİ İSTİKRARI DİKKATLE TAKİP EDEN AB ÜLKELERİNE AİT BİR SEÇİMDİR. BU ŞUURLA SAYIN BAŞBAKANIMIZIN DEDİĞİ GİBİ HEM İSTİKBAL HEM İSTİKLAL SAVAŞIMIZI TIPKI KURTULUŞ SAVAŞINDAKİ AZİM, RUH VE KARARLILIKLA NECİP VE AZİZ MİLLETİMİZ KAZANACAKTIR, KAZANMALIDIR. BÖLGEMİZ İSTİKRAR SEMBOLÜ OLMALIDIR. BİZ İNANIYORUZ Kİ; CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 100. YILI OLAN 2023’E  MUASIR MEDENİYETE ULAŞMIŞ MİLLETLERİN, DEVLETLERİN  EN SEÇKİN TEMSİLCİSİ ÖRNEK BİR ÜLKE OLARAK ULAŞACAĞIZ. BUNDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.

 

İYİKİ DEMOKRASİ VAR, İYİKİ SEÇİMLER, İYİKİ SANDIK VAR DEMEK İÇİN KANLARI CANLARIYLA HİZMET EDEN DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUZ. TÜM PARTİLERE BAŞARILAR DİLİYORUZ. BİZ AK PARTİYE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE BÜGÜNE KADARKİ USLUP VE SEVİYE İLE SİYASET YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ. HERZAMAN OLDUĞU GİBİ YAPTIKLARIMIZI VE YAPACAKLARIMIZI ANLATACAĞIZ. BU AZİZ MİLLETİN HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK OLDUĞUNU SÖYLEYECEĞİZ.

 

KOALİSYONLAR DÖNEMİNDE EKONOMİK, SOSYAL, SİYASİ SIKINTILARI 1999’U, 2000’İ, 2001’İ ANLATACAĞIZ VE BUGÜN GELDİĞİMİZ NOKTAYI ANLATACAĞIZ VE 2023 HEDEFLERİMİZİ ANLATACAĞIZ. NEREDEN NEREYE GELDİĞİMİZİ BAŞARI ÖYKÜMÜZÜ ANLATACAĞIZ. HALKIMIZIN DESTEĞİ İLE GELİNEN NOKTAYI ANLATACAĞIZ VE BU DA YETMEZ HANGİ HEDEFLERE NASIL ULAŞACAĞIMIZI ANLATACAĞIZ.

 

DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM 2013 MAYIS AYI CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN BAŞARILI AYLARINDAN, HATTA BELKİ DE EN BAŞARILI AYI OLDU. 3. BOĞAZ KÖPRÜSÜNÜN TEMELİ ATILDI.  3. HAVAALANIN ANLAŞMASI YAPILDI. YAP İŞLET DEVRETLE YAPILACAK VE DEVLETE 1 LİRA MALİYETİ OLMAYAN DÜNYANIN SAYILI BÜYÜK PROJELERİDİR BUNLAR. NÜKLEER SANTRAL ANLAŞMASI YAPILDI. IMF’YE OLAN BORÇ BİTTİ. ÜLKEMİZ IMF’YE 5 MİLYAR BORÇ VERECEK. KREDİ KURULUŞLARI ÜLKEMİZİN KREDİ NOTUNU YÜKSELTTİ. MERKEZ BANKAMIZIN REZERVİ REKOR SEVİYELERE ULAŞTI. İHRAACAT REKORU KIRDIK. KANAL İSTANBUL PROJESİNİN BAŞLAMA KARARI ALINDI. İŞTE BU BAŞARIYI ÇEKEMEYEN DIŞ MİHRAKLAR İÇTEKİ ORTAKLARIYLA DÜĞMEYE BASTILAR. 17 ARALIKTA BU TEZGAH DEVAM ETTİRİLMEK İSTENMİŞTİR.

 

BİR MİLLETİ BİR DEVLETİ YIKAN 3 NEDEN; CEHALET, FAKİRLİK VE TEFRİKADIR. ÇOK ŞÜKÜR MİLLİ EĞİTİME YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR, İKİ KATINA ÇIKARDIĞIMIZ ÜNİVERSİTE SAYISI CEHALETİ ORTADAN KALDIRMIŞTIR. 2001’DE 1600$ OLAN KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİRİ 11.000-12.000$ SEVİYELERİNE ÇIKARDIK. CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK ULAŞTIRMA, SAĞLIK, EĞİTİM VE ÇEVRE YATIRIMLARINI YAPTIK. TEFRİKAYI ORTADAN KALDIRIP İSTİKRARA SAHİP ÇIKMAMAIZ GEREKİYOR. BAKINIZ SALONUN ÜST TARAFINDA 2 BÜYÜK DEVLET ADAMI VAR BİRİSİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. O EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR DEMİŞTİR VE MUASIR MEDENİYETLERİ HADEF ALMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİR. BİZ ASKERİ ZAFERLERİ EKONOMİK ZAFERLERLE TAÇLANDIRMALIYIZ TALİMATINI VERMİŞTİR. 1920 LERDE HALKIMIZIN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TEN ENÇOK YOL VE OKUL TALEP ETMİŞTİR. ENÇOK OKUL  YAPAN, DERSLİK YAPAN, MİLLİ EĞİTİME EN FAZLA BÜTÇEYİ AYIRAN, EN UZUN KİLOMETRELİ YOL YAPAN VE EKONOMİYİ TAÇLANDIRAN BİR İKTİDAR OLARAK BU KONUDA MUTLUYUZ GURURLUYUZ.

 

 

YAPTIKLARIMIZ ÇOK, YAPACAKLARIMIZ ÇOK. BİZE OYLARIYLA DUALARIYLA DESTEK VEREN TRABZONLU HEMŞEHRİLERİMİZE MİNNETTARIZ. HANGİ GÖREVDE OLURSAK OLALIM BU HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ. HEPİNİZİ SEVGİ VE SAYGIYLA SELAMLIYORUM.