Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Konseri


 Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği ve Vakfının düzenlediği Türk müziği konserinde Trabzon protokolü bir ara geldi. KTÜ Osman Turan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konsere Devlet Eski Bakanı Trabzon Milletvekili Faruk Nafiz Özak, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal ve çok sayıda sanatsever Trabzonlular ve misafirler katıldı. 

 
Şef Özdemir Hafızoğlu yönetiminde Türk Sanat Müziğinin birbirinden güzel eserlerinin seslendirildiği gecede dinleyiciler müziğe doydu. 
 
Kendisi de Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği üyesi olan Trabzon Milletvekili Faruk Nafiz Özak, TLYD Başkanı Kenan Atalay’a, dernek yönetimine, bu güzel konseri bizlere sunan Şef Özdemir Hafızoğlu ve 50 kişilik saz, ses sanatçısı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ben de bir TLYD üyesi olarak çok gurur duydum. Bu güzel konserle birlikte Trabzon'un sanattaki büyüklüğünü bir kere daha görmüş olduk. TLYD,’nin Trabzon’un kültürüne, sanatına çok önemli katkıları vardır ve bir irfan yuvasıdır. Yaklaşık 50 yıla yakın bir süredir cemiyete başkanlık yapan Sabahattin  KUNDUPOĞLU büyüğümüzü, Türk Sanat Musikisine çok değerli katkıları olan Temel Şükrü DOĞRU ve Ahmet Selim Teymur ağabeyimizi  rahmetle ve minnetle anıyorum. Şuanda salonda bulunan bestekarımız, tamburi Suat KURTULDU ağabeyimi saygıyla selamlıyorum. Metrekaresine en fazla sanatçı düşen şehrin Trabzon olduğu bu gece bir kez daha görüldü. 
 
Henüz Trabzonumuzda, sanatçılarımıza layık ne yazık ki bir sanat ve kültür merkezimiz yok. Yollar yaptık, milyar dolarlık yatırımlar yaptık ama Trabzon’un ruhunu anlatabilen kültür ve sanat merkezi en büyük eksiğimiz. İnşallah onu da hep beraber yapacağız.
 
Değerli sunucumuzun söylediği gibi sazlar mı şarkıları kıskandı, şarkılar mı sazları kıskandı sözü bu gece anlam buldu. Kıskanmak bir yana Allah bu sanatçılarımızı nazardan korusun. Emekleri geçen herkese tekrar teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum dedi.
 
Konserin arından protokol mensupları sanatçılara çiçek sunarken gece hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.