BÜYÜKÇEKMECE SEÇİM ÇALIŞMALARI


 Devlet Eski Bakanı, Trabzon Milletvekili, Sayın Faruk Nafız ÖZAK, Büyükçekmece adayı Sürmene doğumlu Avukat Celal BABAYİĞİT’e destek vermek için İstanbul’a gitti. Cuma namazı öncesi kalabalık bir grupla istişarede bulundu. Daha sonra esnaf ziyaretleri yapıldı. Kadın Kolları, gençlik kolları ile beraber kalabalık bir grupla esnaflar gezildi. Halkın dertleri, sorunları, beklentileri dinlendi. Ziyaretlere, coşkulu bir kalabalık eşlik etti. Özellikle esnafın iktidardan memnuniyetini dile getirildi. Başbakanın ve Kadir Topbaş’ın burada çok takdir topladığı görüldü. 

 
ÖZAK, Celal bey 2001 yılından itibaren partinin kuruluşunda her kademede yer almış bir kişi. Tepecik ilçe Başkanlığını kurmuş, ilçe başkanlığı yapmış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı meclis ve encümen üyeliği Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcılığı yapmış ve kendisini sevdirmiş bir kardeşimiz dedi. Büyükçekmece’nin bir özelliği de aday adayı olan Recep EROL, aday olmamasına rağmen Celal beyle beraber omuz omuza seçim çalışmalarını yürütüyor. Ak Partili olmanın güzelliklerini, farklılığını gösteriyorlar. Ayrıca İlçe Başkanı Selahattin KÜÇÜK ve arkadaşları çok güzel bir birliktelik ve planlamayla, çalışmalarına devam ediyorlar. Sayın Başbakanımıza Büyükçekmece ilçesinde çok iyi niyetle, kararlı bir çalışma yürütüldüğünü ilettim. 
 
İlçe Başkanlığını ziyaretten sonra Tepecikte Karadenizlilerin çoğunlukta olduğu ve her kesimden vatandaşların yer aldığı bir gruba konuşma yapan ÖZAK, Konuşmasında özellikle teşkilata teşekkür etti. Teşkilatın her zaman çalışkan, paylaşımlı, mütevazı, kararlı, sabırlı ve hoşgörülü olması gerektiğini vurguladı. Özellikle Büyükçekmecenin göl ve denizi birarada barındıran nadir yerlerden birisi olduğunu söyleyen ÖZAK, Büyükçekmecenin bir turizm ve kampüsleriyle bir üniversite merkezi olabileceğini dile getirdi. Büyükçekmeceye birkaç tane yat limanı yapılması gerektiğini vurguladı.
 
2013 Mayıs ayı Cumhuriyet tarihimizin en başarılı aylarından, hatta belki de en başarılı ayı oldu. 3. boğaz köprüsünün temeli atıldı.  3. havaalanın anlaşması yapıldı. Yap işlet devret sistemi ile yapılacak ve devlete 1 lira maliyeti olmayan dünyanın sayılı büyük projeleridir bunlar. Nükleer santral anlaşması yapıldı. IMF’ye olan borç bitti. Ülkemiz IMF’ye 5 milyar borç verecek. Kredi kuruluşları ülkemizin kredi notunu yükseltti. Merkez bankamızın rezervi rekor seviyelere ulaştı. İhracaat rekoru kırdık. Kanal İstanbul projesinin başlama kararı alındı. İşte bu başarıyı çekemeyen dış mihraklar içteki ortaklarıyla düğmeye bastılar. 17 Aralık’ta ve 25 Aralık’ta bu tezgah devam ettirilmek istenmiştir. Bu malum yapının darbe girişimine karşı özellikle milletimizin duası ve destekleriyle ve Sayın Başbakanımızın kararlı duruşuyla ‘YETER ARTIK SÖZ MİLLETİNDİR” anlayışıyla, “ÜSTÜNLERİN HUKUKUNA DEĞİL, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNE” saygı duyan bir düzen için mücadele eden ve olmaya devam edecek olan HÜKÜMETİMİZ, MANŞETLERİN HÜKÜMETİ DEĞİL, MİLLETİN HÜKÜMETİ OLMUŞTUR. Bu mücadeleyi halkımızla beraber veriyoruz. Her gün şantaj, kaset ve pusularla uğraşıyoruz.  Millet bu tuzakları yutmayacak, ve aziz Milletimiz ilelebet payidar olacaktır. Biz ülkemizin her insanı kutsal, her metrekaresi saygıdeğerdir anlayışıyla hizmet ediyoruz. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi İstanbul’da da vatandaşlarımızın sorunlarını asgariye indirmeye gayret ediyoruz. İnşallah Büyükçekmeceye büyük yatırımlar yapılacak, Sayın Başbakanımız Sayın Bakanlarımızla beraber buraya gelip bu yatırımların müjdesini verecek. 
 
Özak, yaklaşık 2000 kişiyle buluştuğu Büyükçekmece ziyaretini, 30 Martta inşallah oylarımızı artırarak zafer kazanacağız, Daima Hizmet, Daima Millet, Halka Hizmet, Hakka Hizmet anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz diyerek sonlandırdı.