ÖZAK ve Trabzon Valisi Recep Kızılcık Bilim Sanat Merkezi'nde incelemede bulundu.


 Trabzon'da tarihi bir mekanda 229 öğrencinin eğitim gördüğü Bilim Sanat Merkezi'nde incelemede bulunan Kızılcık ve AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Nafız Özak, çalışmalar hakkında Bilim Sanat Merkezi Müdürü Mehmet Faik Kayagil'den bilgi aldılar.

 
Öğrencilerin bilimsel ve sanatsal çalışmalarını izleyen Kızılcık, Trabzon'da eğitim ve öğretime son derece önem verdiklerini vurgulayarak, "Bu çocuklar Türkiye'nin geleceği olan birer hazinedir. Çocuklarımıza hak ettikleri değeri vermemiz gerek. Geleceğimiz olan çocuklarımızın en donanımlı şekilde yetişmeleri için hiçbir şeyi esirgemeden, ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.
 
Milletvekili Özak ise Bilim Sanat Merkezi'nin büyütülmesi için gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade ederek, "Burada geleceğin bilim adamları yetişmektedir. Atatürk'ün dediği gibi ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkacaksak bunun yolu gençlerimizi bilim ve sanat alanında yetiştirmekten geçmektedir. Onun için burada yapılan çalışmaları önemsiyoruz. Bu noktada ne eksik varsa gidereceğiz" diye konuştu.