TRABZON ETKİNLİKLERİ İÇİN GELECEK YIL DAHA İYİ PLANLAMA YAPMALIYIZ


 “Artık bu etkinlik için artık daha büyük bir yer bulmamız gerek. Daha iyi hizmet vermemiz gerek. Buraya gelen insan Trabzon mutfağından sanatına Belediyesinden valiliğine sporuna kadar her özlemini gideriyor. Burada bir ekonomi oluşuyor. İnsanlar özledikleri Trabzon Mutfağına ait gıdaları yiyecekleri alıp yiyebiliyor, evlerine getirebiliyor. Yalnız bir aksaklık oldu. İstanbul’daki fuar ile aynı tarihle rastlaması yanlış oldu. Seneye bunu düzeltmek gerek İstanbul’da bunu daha büyüğü yapılabilir. Trabzon ‘un sanatı mutfağı sporu ve kültürü ne buralara nede 3-4 güne sığar. Bu açıdan gururluyuz ve mutluyuz. Tüm Türkiye’ye örnek olduk. Sayın Başbakanımızda açılışta söyledi” Trabzon etkinliklerine gidin ve etkinlik nasıl yapılırmış orda görün Trabzon bu işi nasıl yapıyor öğrenin. Trabzon ‘un ne zaman güleceği ne zaman gürleyeceği belli olmaz demişti. Bu bakımdan gururluyuz. Bu ifademler bizi motive ediyor. Vatandaşımız buraya güler yüzle geliyor, güler yüzle çıkıyor ve mutlu oluyorlar. Biz insanımızı mutlu edebilmişsek ne mutlu bize”

 

 

AK Parti Trabzon milletvekili Faruk Nafiz Özak, Trabzonspor’un deplasmanda oynadığı ve galip geldiği Mersinİdmanyurdu maçıyla ilgili olarak değerlendirmesinde iseşunları söyledi:

“ Trabzonspor bu yıl istediği başarıyı yakalayamadı. İstediği oyunu bu sezon oynayamadı ve istediğimiz sonuçları alamadı. Ligde de İstemediğimiz bir yerde bulunuyor. Yani durum çok iyi değil. Bu takımın kalitesine ve kapasitesine uygun sonuçları hedeflememiz lazım. Bu yıl ilk 10 a girersek bana göre başarı. Umarım kupada şampiyon olur ve yurt dışına gideriz. Bu yıl Trabzonspor’dan umduğumuzu bulamadık. Bu bir kalite meselesi. Mutlaka bunda idari teknik ve mali hatalar olmuştur. Bundan sonra en az puan kaybederek en iyi yerde bitirme peşinde olmalıyız”