Özak, AK Partili Yöneticilerle Akçaabat’ta Vatandaşları Ziyaret Etti


Bir vatandaşın Trabzon Sporun hakkını yediler bizi kimse savunmuyor diye dert yanması üzerine, biz her zaman Trabzon Sporun yanındayız diye cevap veren Faruk Özak şunları söyledi.

Biz sporda şike yasasını çıkararak şike yapanların cezalandırılması yolunu açtık. Bizim sayemizde Trabzon spor şampiyonlar ligi kupalarına gitti. Merak etmeyin biz işin takipçisiyiz. Şike davasının sonucu için Yargıtay’ı beklemek lazım. Yargıtay cezayı onayınca UEFa gereğini yapacak tabi.
 
Hizmet alımı kapsamında firmalarda işçi olarak KTÜ Farabi Hastesinde çalışan ve ilgili firma tarafından işlerine son verilen işçilerden biri de durum hakkında Faruk Özaktan yardım istedi. Vatandaşı dinleyen Özak, devletin özel sektöre müdahale etme yetkisi yoktur. Devlet çalıştırmak için işçi almamış bunları özel sektör yürütmüş. Biz buradaki uygulamalara müdahale edemeyiz. Ama mağdur olan kardeşlerimizle ilgilenmekte tabi ki devletimizin görevi" dedi.
 
Ak Partinin 10 yıllık icraatlarından da söz eden Özak, her alanda gelişiyor ve büyüyoruz bunları iyi tahlil etmek lazım. Trabzon da yapılan yatırımları ve hizmete geçirilen projeleri inkar etmemeliyiz. Hepimiz Trabzon için Ülkemiz için büyük bir heyecanla çalışıyoruz. Trabzon çok daha şanslı çünkü Erdoğan Bayraktar gibi bir bakanımız var. Şehrimize yapılan yatırımlar konusunda büyük çaba gösteriyor dedi.